G-DVNGF4LSW9

A panaszkezelés szabályai

 

1., A vállalkozásnak biztosítania kell, hogy a fogyasztónak lehetősége legyen a vállalkozó magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozó panaszát szóban (személyesen, telefonon) vagy írásban (személyesen vagy más által átadott irat útján, postai úton, telefaxon, elektronikus levélben) közölni.

2., A fogyasztói jogok gyakorlásának elősegítése érdekében a vállalkozás köteles a fogyasztót tájékoztatni a székhelyéről, a panaszügyintézés helyéről és módjáról, levelezési címéről (ha alkalmazza, az elektronikus címéről is), telefonszámáról. Az adatokat az üzletben jól láthatóan kell megadni!

3., A fogyasztó panaszát szóban vagy írásban közölheti a vállalkozással. Az írásbeliség követelményének a vásárlók könyvébe tett bejegyzés, a levél, távirat, távgépíró, telefax, elektronikus levél is megfelel.

4., A szóbeli panaszt a vállalkozó köteles azonnal megvizsgálni és szükség szerint orvosolni. Ha a fogyasztó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy az azonnali kivizsgálás nem lehetséges, a vállalkozás köteles jegyzőkönyvet felvenni és annak egy példányát a fogyasztónak átadni.

5., Telefonon, vagy elektronikus úton érkező panaszt a vállalkozás köteles egyedi azonosítóval ellátni, és a panaszt jegyzőkönyvbe foglalni.

6., A jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell:

– a fogyasztó neve, lakcíme, a panasz előterjesztésének helye, ideje, módja,
– a panasz részletes leírása, az iratok, dokumentumok, bizonyítékok jegyzéke,
– a vállalkozás panasszal kapcsolatos álláspontja, ha azonnali kivizsgálás történik,
– a jegyzőkönyvvezető – és ha jelen van a fogyasztó – aláírása, a panasz egyedi
azonosítója (telefonos, egyéb hírközlési szolgáltatás esetén).

7., Az üzletekben jól látható és könnyen hozzáférhető helyen a kereskedelmi hatóság által hitelesített, folyamatosan számozott oldalú vásárlók könyvét kell elhelyezni. A vásárlók a vásárlók könyvébe bejegyezhetik az üzlet működésével, továbbá az ott folytatott kereskedelmi tevékenységgel kapcsolatos panaszaikat és javaslataikat. A vásárlót e jogának gyakorlásában megakadályozni vagy befolyásolni tilos.

8., Az írásbeli panaszt a vállalkozás 30 napon belül köteles érdemben megválaszolni, a panasz elutasítása esetén azt megindokolni.

9., A panasz elutasítása esetén a vállalkozás köteles a fogyasztót írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával mely hatóság, vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti.

A cég adatai: Tentative Kft. Székhely: 4244 Újfehértó, Katona József utca 12.

Adószám: 28760274-2-15 Bankszámla szám: 10403480-50526976-66571007

Tel: +36 70 633 2970 e-mail: tentative.kft@gmail.com

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Békéltető Testület

4400, Nyíregyháza Széchenyi utca 2.

tel:+36-42-420-180

fax: +36-42-420-180

e-mail:bekelteto@szabkam.hu

 

Ez az oldal a SPEEDPAGE weboldal készítővel készült